Фјури шокираше со изјавата: Му ја дадоа победата само затоа што државата му е во војна

Изјавата на Тајсон Фјури, британскиот боксер, предизвика бура откако беше поразен од Украинецот Александар Усик во борбата за шампионската титула во тешка категорија. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber По 24 години, некој успеа да ги обедини сите титули откако Усик го победи Фјури со поделена одлука по 12 рунди. Украинецот му го нанесе … Продолжи со читање Фјури шокираше со изјавата: Му ја дадоа победата само затоа што државата му е во војна