Казни за 137 „брзи возачи“ во Скопје

Сообрќајна полиција / Фото: ,,Слободен печат'' / Драган Митрески

Вчера во Скопје полицијата изрече вкупно 237 мерки за прекршоци од областа на сообраќајот.

Министерството за внатрешни работи информира дека се изречени 137 санкции за брзо возење, 18 мерки за возење без возачка дозвола, 29 санкции за управување под дејство на алкохол…

МВР укажува дека сообраќајните контроли ќе продолжат и во наредните денови и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот