Фудбалските надежи поразени од Украина

Младите фудбалски надежи со 18 години со пораз го стартуваа настапот на турнирот „Вацлав Јежек“ кој се игра во Чешка. Во првиот натпревар од турнирот во Чешка, избраниците на Шкумбин Арслани загубија од Украина со 1:2.

Нашите фудбалери одлично го започнаа натпреварот, уште во четвртата минута преку Методиј Максимов успеааја да поведат со 1:0. Украинските фудбалери успеаја да израмнат во уште во првото полувреме со голот на Слусиар, а победничкиот гол беше постигнат во 82. минута и тоа благодарение на нашиот голман Николовски кој си постигна автогол по центаршутот на Украинците.

Македонија на дуелот против Украина настапи во следниот состав: Николовски, Костовски, Ѓурковски, Терзиев, Асани, Тодоровски, Николов, Станковски, Фета, Максимов, Илијевски, а играле уште и Парталко, Новевски, Рамани и Фетаи.

Прочитајте и...  Совршен тренер: Комбинација на Клоп и Гвардиола

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

15 − осум =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат