ФОТО+ВИДЕО | Во друштво на најпознатите модели: Јелена Карлеуша продефилира на Модната недела во Париз

Георгина Родригез, Јелена Карлеуша и Вини Харлоу / Фото: Profimedia

Српската пејачка Јелена Карлеуша (45) синоќа беше дел од ревијата на швајцарската модна куќа „Ветемон“ во рамки на Модната недела во Париз.

Карлеуша претстави парчиња од нивната колекција есен/зима 2024 – сива маица и широки црвени панталони. Пејачката, која многумина ја сметаат и за модна икона, беше еден од главните модели на ревијата.

Јелена Карлеуша на Модната недела во Париз / Фото: Jana Call me J/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Дел од овој настан беа и партнерката на фудбалерот Кристијано Роналдо, Георгина Родригез, и познатата манекенка Вини Харлоу. По завршувањето на ревијата, тие две позираа заедно со Јелена Карлеуша.

Родригез, исто така, продефилира на ревијата во долг црвен фустан, на кој беше испишано името на Кристијано Роналдо и бројот на неговиот дрес – 7.

Георгина Родригез / Фото: Jana Call me J/ABACA/Shutterstoc / Shutterstock Editorial / Profimedia

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот