ФОТО | Тешка сообраќајка во Скопје: Прегазен пешак кај Југодрво

Фото: Twitter

Денеска се случи тешка сообраќајна несреќа на булеварот „Кочо Рацин“ во Скопје, во близина на Југодрво, во која беше прегазен човек на пешачки премин, објави порталот ММС.

Лицето со тешки телесни повреди итно било пренесено во болница со возило на Брзата помош.

Полицијата врши увид на местото на несреќата и сообраќајот е во застој.

 

Видео на денот