ФОТО: Крива Паланка повторно покажа што е новогодишното украсување, во Скопје нема абер за празнична атмосфера

ФОТО/ Општина Крива Паланка

Сивилото во македонските општини и градот Скопје од кои најголем дел не се украсени го отскокна општина Крива Паланка која буквално блесна во новогодишната магија. На социјалните мрежи излегоа фотографии од прекрасно накитената Крива Паланка каде фотките во детали ја доловуваат пред новогодишната атмосфера во овој мал македонски град.

ФОТО/ Крива Паланка новогодишно украсена

Додека граѓаните со позитивни коментари го поздравуваат чекорот на тамошните општински власти, дел од нив не ги држат критиките во однос на состојбата во метрополата и нејзиното красење по повод престојните празници.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот