ФОТО | Деми Мур како божица: Актерката се појави во бел фустан и повторно го маѓепса Кан

Деми Мур / Фото: EPA / Profimedia

Деми Мур (61) изгледаше апсолутно неверојатно кога пристигна на традиционалнaта гала вечер „амФАР“ (amfAR) која е дел од Канскиот филмски фестивал. Познатата актерка изгледаше неверојатно во бел фустан со сребрени детали и длабоко деколте.

Фустанот од брендот „Лоу“ (Loewe), во стил на божица, беше долг до подот, а имаше и длабок прорез на страна за екстра заводлив ефект. Деми и овој пат успеа да ги остави без зборови публиката, фотографите и светската јавност, а со оваа модна комбинација нејзината совршена фигура уште повеќе дојде до израз.

Фото: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Целата комбинација ја заокружи со елегантно ланче во облик на солза кое се спушташе по деколтето и висечки обетки. Нејзината шминка беше исто така гламурозна, а косата ѝ беше собрана во лежерна пунџа.

Фото: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Многумина се воодушевени од младешкиот изглед на Деми, иако долги години беше мета на критики дека имала повеќе пластични операции и дека е љубител на ботоксот. Сепак, со текот на времето таа се насочи кон многу поприроден изглед.

Фото: no, Credit line: DGP / Zuma Press / Profimedia

ФОТО | Беспрекорен моден стил: Шведската манекенка мами воздишки на филмскиот фестивал во Кан

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот