ФОТО | Бојан Миовски за првпат во јавноста се појави со неговата девојка, убавица која живее во Лајпциг

Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Maкедонскиот напаѓач Бојан Миовски игра во фантастична форма и сезонава веќе постигна 22 гола на 36 натпревари, па поради тоа и неговиот приватен живот стана интересен за медиумите.

Имено, во островските медиуми сега се појави фотографија на македонскиот голгетер на која тој е на вечера со неговата девојка.

Информациите се дека станува збор за Сара Мардзи, Македонка која во овој момент живее во Лајпциг.

На теренот на последниот настап Миовски во Купот на Шкотска постигна два гола во победата против Бониринг Роуз.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот