Девојчиња натепале соученичка во Прилеп

Полиција / Фото: МИА

Малолетно девојче вчера била натепана од соученички во Прилеп.

Како што информираат од МВР, вчера во 14.55 часот, П.С. (50) од Прилеп пријавил во полиција дека по завршување на часовите, во близина на „Бизнис центар“ во градот, неговата малолетна ќерка била физички нападната од неколку нејзини соученички.

МВР работи на расчистување на случајот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот