Категорија: Регион

Вести Регион

При чистење на морето во Солун се извлечени 21 електричен тротинет

Слободен печат
Со помош на специјални нуркачи, вчера во Солун продолжи втората фаза за чистење на морето во делот околу шеталиштето и беа извлечени 21 електричен тротинет...
Вести Регион Слајдер

„Гардијан“ ја цитира Колинда: Корупцијата во хрватското општество започнува во училниците

Слободен печат
Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ пред новинарите изјави дека корупцијата во хрватското општество веќе почнува во училиштата, каде децата кои препишуваат и мамат на...
Вести Ви Препорачуваме Регион

НОВИ ДЕТАЛИ ОД МАСАКРОТ ВО СПЛИТ: Тројцата убиени учествувале во тепачки, продавале дрога и рекетирале

Слободен печат
Сплитскиот градски советник, Јосип Маркотиќ, го коментираше убиствениот поход на Филип Завадлав, кој во саботата ги шокираше жителите на Сплит, но и цела Хрватска и...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Црна Гора: Уапсени двајца уредници поради предизвикување паника и ширење на лажни вести

Слободен печат
Полицијата во Подгорица ги уапси главните и одговорни уредници на црногорските портали „Борба” и „ИН4С” под сомнение дека извршиле кривично дело – предизвикување паника и...
Вести Регион Слајдер

ДРАМАТИЧНА СЦЕНА ВО БЕЛГРАД: Продавачка нoкаутира комунална полицајка (ВИДЕО)

Слободен печат
На интернет излезе снимка од Белград, на која се гледа како продавачка на улица нокаутира припадничка на комуналната милиција. Продавачката била фатена како продава без...
Вести Регион Слајдер

Се појави снимка од апсењето во кафулето во Сплит каде е фатен осомничениот за тројно убиство (ВИДЕО)

Слободен печат
Два часа и 45 минути по тројното убиство во Сплит, припадниците на полиција упаднале во кафулето Борсалино во Сплит. Во кафулето во тој момент, според...
Вести Регион Слајдер

Притвор за директорот на Српски железници заради поткуп од 10.000 евра

Слободен печат
Специјалниот суд во Белград му одреди 30-дневен притвор на директорот на Српски железници, Мирољуб Јевтиќ поради сомнеж дека примил поткуп во износ од 10.000 евра...
Вести Регион

Атина и порача на Тирана: Пописот ќе докаже дали се почитуваат правата на малцинствата

Слободен печат
Официјална Атина постојано повторува дека на патот кон ЕУ, Албанија ќе биде условена со правата на грчкото малцинство. Се чини дека главниот фокус на Владата...
Вести Регион Слајдер

ПОЛИЦИЈАТА ДЕМАНТИРА: Немаше експлозија во вилата на Ѓукановиќ, станува збор за електричен дефект

Слободен печат
Полициската управа во Подгорица соопшти дека не е точно оти во претседателската вила „Горица” одекнала експлозија, како што претходно објавија медиумите. – Станува збор за...
Вести Регион

ИНЦИДЕНТ ВО ЦРНА ГОРА: Експлозија во вилата на претседателот Ѓукановиќ

Слободен печат
Во вилата „Горица”, која црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ и Владата ја користат за прием на високи странски гости и делегации, денеска попладне одекна експлозија, објави...