Категорија: Регион

Вести Регион Слајдер

(ФОТО) Земјотресите во Загреб ги извадија родителките со бебиња во рацете и пациентите на улица

Слободен печат
Утрово во Загреб имаше серија земјотреси кои предизвикаа материјална штета, а докторите се борат за да го спасат животот на 15 годишно девојче. Меѓу фотографиите...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Вучиќ смисли нов начин на поздравување во услови на Ковид-19 (ВИДЕО)

Слободен печат
Синоќа во Белград од Кина пристигнаа шест медицински експерти и голема количина заштитна опрема. Српскиот претседател Александар Вучиќ лично ги пречека кинеските експерти, а смисли...
Вести Регион Слајдер

Реанимирано е 15 годишното девојче од Загреб, докторите се обидуваат да и го спасат животот (ФОТО+ВИДЕО)

Бојана Нојиќ
Од хрватските медиуми, па низ регионалните медиуми и кај нас се прошири веста дека 15 годишно девојче е првата жртва од земјотресот во Загреб, но...
Вести Регион

Пренаменување на хотелски соби и студентски домови поради растот на заразени со коронавирус во САД

Слободен печат
Америкински воени инженери се подготвуваат да пренаменат околу 10 илјади соби во повеќе хотели, студентски домови и други објекти во болнички капацитети откако бројот на...
Вести Регион

Конте најави запирање на производната активност која не е од суштинско значење за населението

Слободен печат
Италијанскиот премиер Џузепе Конте доцна синоќа најави запирање на „целата производна активност” во земјата, што не е од суштинско значење за да се гарантира обезбедување...
Вести Регион Слајдер

(ВИДЕО) Силен земјотрес го погоди Загреб, луѓето панично излегуваат на улица

Слободен печат
Земјотрес со јачина од 5,3 степени го погоди утрово Загреб во 6,23 часот, проследен со уште еден потрес со јачина од пет степени, објави Европско-медитеранскиот...
Вести Регион Слајдер

Србинка од Кина: Ја победивме короната со СИЛЕН КАРАНТИН, зградите беа затворени, имавме шифри и на телефон!

Слободен печат
Доколку има заразени од коронавирус во еден комплекс згради, целиот комплекс е ставен под целосна барикада, вратите и прозорците не смеат да се отвораат и...
Вести Регион Слајдер

СРПСКИОТ АБРАМОВИЧ: Претседателот на МК Груп се приклучува на борбата против коронавирусот

Слободен печат
Претприемачите, менаџерите и сопствениците се соочуваат со тежок период и затоа е многу важно да се покаже и негува заедничка солидарност. Овие се времиња кога...
Вести Регион Слајдер

Вучиќ најавува можен 24 часовен полициски час (ВИДЕО)

Слободен печат
Претседателот Вучиќ ќе предложи да се прошири полицискиот час на Владата од 5 до 17 часот, изјави тој на конференцијата за медиуми. Председателот рече дека...
Вести Регион

Четири нови случаи со коронавирус денеска во Косово, вкупно 28 заразени

Институтот за јавно здравство на Косово (ИШПК) објави дека денеска во земјата се потврдени четири нови случаи на лица носители на коронавирусот, со што вкупниот...