Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Конте: Во јуни се враќам на тренерската работа

Зоран Спасоски
Антонио Конте е без ангажман откако го напушти Челси минатата година, каде беше наследен од неговиот сонародник Маурицио Сари. Поранешниот италијански селектор во изјава за...
Спорт Фудбал

Англичаните ги исмеваат „граѓаните“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Шокантната елиминација на Пеп Гвардиола и неговиот Манчестер сити од Тотенхем во четвртфиналето на Лигата на шампионите ја искажа сета креативност на навивачите ширум Англија....
Спорт Фудбал

Ајакс, најубавата фудбалската бајка сезонава

Слободен печат
„Да се игра фудбал е многу едноставно, но да се игра едноставен фудбал е најтешката работа“ се зборовите на легендарниот Јохан Кројф, творецот на модерниот...
Спорт Фудбал

Санчез наместо на терен, „забива“ кај плејбој модел

Зоран Спасоски
Одредени англиски, шпански и португалски медиуми објавија изјави на плејбој моделот Мирта Соса, која во минатото му се „нудеше“ на Кристијано Роналдо, дека била на...
Спорт Фудбал

Гвардиола: Фудбалот понекогаш е суров

Зоран Спасоски
Екипата на Манчестер сити не успеа да се пласира во полуфиналето на ЛШ поради ВАР технологијата. Во победата од 4:3 над Тотенхем, прво во 73....
Спорт Фудбал

Љоренте: Топката ме удри во рака…

Слободен печат
Љоренте го постигна третиот гол за Тотенхем во 73. минута, со кој неговиот тим дојде до 3:4 и резултат кој му донесе пласман меѓу најдобрите...
Спорт Фудбал

ВАР го однесе Тотенхем во полуфиналето на ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипите на Тотенхем и на Ливерпул се последните патници во полуфиналето на Лигата на шампионите каде ќе играат против Ајакс, односно Барселона. Противник на Ајакс...
Спорт Фудбал

Ајнтрахт го откупи Лука Јовиќ од Бенфика

Слободен печат
Јовиќ во редовите на Ајтрахт пристигна во 2017 година како позајмен играч од Бенфика, но германскиот тим постојано имаше опција да го откупи договорот и...
Спорт Фудбал

Ѕирнете во гаражата на Меси вредна неколку милиони евра (ФОТО)

Слободен печат
Кога во 2017 година потпиша нов договор со Барселона, Лионел меси стана најдоброплатен фудбалер на светот со годишна плата од 50 милиони евра. Со толку...
Спорт Фудбал

Лудило во Амстердам, фановите на Ајакс слават (ВИДЕО)

Зоран Спасоски
Ајакс приреди вистинска сензација со триумфот над Јувентус од 2:1 и пласманот меѓу најдобрите четири екипи во Лигата на шампионите. This will restore your faith...