3 C
Скопје

Категорија: Некатегоризирано

Вести Некатегоризирано Свет

Британската влада денеска ќе објави план за патниците кои се враќаат од ризичните земји

Слободен печат
Британската Влада денеска ќе го објави планот за ограничен хотелски карантин за Британците кои се враќаат од 30 земји со висок ризик, опфатени со забраната...
Вести Некатегоризирано Свет Слајдер

Седумнаесет милиони долари отштета за жртвите на Харви Вајнстин

Слободен печат
 Стечајниот суд на САД донесе одлука да бидат исплатени 17 милиони долари отштета на оние кои доживеале сексуално насилство од страна на холивудскиот продуцент Харви...
Некатегоризирано

Водостојот во Преспанското Езеро зголемен за 19 сантиметри

МИА Агенција
Нивото на водата во Преспанското Езеро е зголемено 17 до 19 сантиметри по последните врнежи од дожд и снег, кои го зафатија регионот на Преспа....
Некатегоризирано

Шкотската премиерка ветува нов референдум за независност доколку победи на изборите во мај

Слободен печат
Шкотската премиерка Никола Старџон денеска изјави дека има намера да одржи законски референдум за независност од Велика Британија ако победи на претстојните парламентарни избори. Старџон,...
Некатегоризирано

Адел и Симон по разводот треба да поделат 190 милиони долари што ги стекнале во бракот

Популарната пејачка Адел се разведе од Симон Конецки. Парот уште во април 2019 година објави дека веќе не се заедно, а пет месеци подоцна Адел...
Магазин Магазин слајдер Некатегоризирано Сцена

ФОТО | Џо Бајден ја следи само Криси Тајген на „Твитер“: Таа е шокирана како единствената ѕвезда која ја следи претседателот

Слободен печат
Соединетите држави повторно имаат претседател на кој му е дозволено да пишува на социјалните мрежи. Покрај тоа „Твитер“ имаше специјално изненадување за Криси Тајген –...
Вести Култура Некатегоризирано

Најмладиот член на кавадаречката библиотека има само четири години, а последна книга што ја позајмил е „101 начин да ја спасиме Земјата”

Слободен печат
Најмладиот член во кавадаречката библиотека има само четири години, а последна позајмена книга од него е „101 начин да ја спасиме Земјата”. Директорката на библиотеката,...
Магазин Магазин слајдер Некатегоризирано Сцена

Влатко Стефановски со „Тафталиџе шафл“ номиниран за престижната награда „Импала“

М.Р
Новиот албум „Тафталиџе шафл“ (Taftalidze Shuffle) на Влатко Стефановски е номиниран за наградата „Импала“. „Тафталиџе шафл“ е еден од 25-те номинирани албуми од сите делови...
Некатегоризирано

Експерти за безбедност во САД со барање до ФБИ: Проверете ги сите 25.000 припадници на Националната гарда

Слободен печат
Американски експерти за безбедност се загрижени за можен „внатрешен напад” или закана од припадници на службата што ќе биде задолжена за чување на новоизбраниот претседател...
Вести Некатегоризирано Свет Слајдер

Британски компании побараа од Владата да му помогне на Евростар: Групата моментално работи само со една услуга дневно помеѓу Париз и Лондон

Слободен печат
Британските бизнисмени ја повикаа Владата да го спаси Евростар, јавија лондонски медиуми, откако фирмата соопшти дека е близу до колапс по затворањето на границите поради...