• Фото на денот

Мртов маж донесен во поликлиника „Јане Сандански“

На 17.11.2020 во 23.35 часот во СВР Скопје од Итна медицинска помош било пријавено дека на пунктот во Поликлиника „Јане Сандански“ бил донесен Р.Д.(70) од Скопје без знаци на живот. Од страна на лекар била констатирана смрт без траги на насилство. Полициски службеници излегле на местото на настанот, а по наредба на Јавен обвинител телото …

Мртов маж донесен во поликлиника „Јане Сандански“ Read More »