Зеколи: Гестот на Грција со Macedonia is GReat е понижувачки

Гестот на Грција со Macedonia is Great е понижувачки. Но, поголем проблем е што нашето водство-преговарачи мува не ги лази да дадат оставка или да бидат сменети, напиша на својот Твитер профил политичкиот аналитичар Арсим Зеколи по повод новата кампања во Грција, со која се брендираат и заштитуваат производите со потекло од грчка Македонија.

Прочитајте и...  Шеесетгодишна кавадарчанка сплете завеса за време на корона

Прочитај повеќе

Болсонаро го одобри законот за задолжително носење маска на јавни места

Слободен печат

Изработен прирачник „Купувам домашно“ со објаснување што сè спаѓа во домашни производи

Слободен печат

Северна Кореја ги отфрли надежите за продолжување на преговорите со САД

Слободен печат

Ново жариште во Италија: Се вратил од Косово и место да седи во самоизолација, правел забава

Слободен печат

Белградската „Штарк арена“ повторно станува ковид-болница

Слободен печат

Вице Заев: Објавените разговори се рекла-кажала лаги од трети лица

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Хрватска нови 86 заразени со корона вирус

Слободен печат

На протест во Рим здружните десничарски партии побараа предвремени избори

Слободен печат

Николоски од Прилеп: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи увоз додека не се откупи домашниот тутун

Слободен печат

Во Црна Гора се одложуваат молитвите, литиите и другите собири на СПЦ

Слободен печат

МФ изработи прирачник „Купувам домашно” со објаснување што се спаѓа во домашни производи

Слободен печат

Царовска на средба со Форум на жени од Карпош: Со цврста заложба ја јакнеме родовата еднаквост

Слободен печат