ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо облачно со сончеви периоди, максимална температура од 12 степени

Ладно време луѓе со шал и капа / Фото: Слободен печат - Драган Митрески

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во крајните западни и северни делови ќе има слаби врнежи од дожд, на планините врнежи од слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а долж Повардарието од северозападен правец.

Максималната температура ќе достигне 12 степени, додека минималната 2 степени под нулата.

Во Скопје променливо облачно со услови за локален слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот