ВИДЕО: Во нападот врз хипермаркет во Харков загинаа 11 лица

Руски напад врз хипермаркет во украинскиот град Харков/Фото: EPA-EFE/SERGEY KOZLOV 53533

Најмалку 11 лица загинаа вчера во руски напад врз хипермаркет „Епицентар“ во Харков, вториот по големина град во Украина, соопшти денеска локалниот гувернер Олех Синехубов преку Телеграм.

Тој во претходниот извештај вчера зборуваше за најмалку шест загинати, околу 40 повредени и 16 исчезнати.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот