ВИДЕО | Гостивар со помош на калта постигна комичен гол во Кратово

Фото: Screenshot

Денес се играа натпревари во македонската Прва лига во кои „благодарение“ на лошите услови за игра во Кратово видовме еден комичен гол.

Натпреварот завшри без победник 1:1, а гостите во 13. минута до водство дојдоа откако топката заглави во калта.

Имено, еден од дефанзивците на кратовчани додаде до својот соиграч, но поради калта топката застана, а тоа го искористи гостинскиот фудбалер кој реализираше за 0:1.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ