ВИДЕО | Ѓоковиќ го избра Рафаел Надал да игра за да му го спаси животот

Фото: EPA-EFE/RAY ACEVEDO

Во пресрет на сезоната на земјена подлога, Новак Ѓоковиќ доби прашање на кое имаше може да се каже дека даде неочекуван одговор.

Ѓоковиќ беше еден од тенисерите кои учествуваа во интересно видео одговорајќи на прашањето: Кој играч би го избрал да го освои сетот за да ги го спаси животот?

Најдобриот светски тенисер го избра Рафаел Надал на земјна подлога.

„Го избирам Рафаел Надал не земјена подлога“, брзо одговори Новак.

Во анкетата покрај Ѓоковиќ учествуваа: Доминик Тим, Феликс Оже-Алијасим, Борна Чориќ, Григор Димитров, Алекс де Минор…Ѓоковиќ одговараше последен.

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот