ВИДЕО | Дончиќ си поигра со противнички кошаркар како со мало дете

Фото: Screenshot

Изминатата вечер Далас маверикс славеше победа против Оклахома со 146:111, а одново одличен натпревар одигра Лука Дончиќ.

Словенечкиот кошаркар натпреварот го заврпи со 32 поени, осум скока и девет асистенции за само нешто повеќе од 30 минути поминати на паркетот. Дончиќ скоро и да си поигруваше со противниците во одредени моменти, најлошо помина Дорт Лугенец.

Лугенец на самиот старт доби лекција од Дончиќ кој на двапати си поигруваше со него и го „излетуваше“ во празно.

ВИДЕО | Тројка на Кари на една секунда до крајот за победа на Голден Стејт, Далас убедлив против Оклахома

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот