ВИДЕО | Дали навивач на Манчестер Сити несвесно влијаеше на промашниот пенал на Бернардо Силва?

Фото: Screenshot

Манчестер Сити по изведувањето пенали беше елиминиран од Реал Мадрид во четвртфиналето од Лигата на шампионите, а еден од клучните моменти секако беше промашениот пенал на Бернардо Силва.

Португалецот го изведе најлошиот пенал во серијата шутирајќи слабо по средината од голот. Но, пред да го изведе пеналот се создаде мала тензија откако навивачите на „граѓаните“ не ја вратија топката веднаш на теренот

Наводно еден навивач ја задржал топката која дошла до него и не сакал да ја врати околу една минута. Во такви клучни моменти времето при подготовката е исклучително важно, па врз Силва растел и притисокот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот