ВИДЕО | Богдановиќ ги загуби нервите, фрли шише и му се развика на својот тренер

Фото: Screenshot

Богдан Богдановиќ иако важи за еден од најсмирените кошаркари во НБА лигата во вчерашната победа на Атланта против Чикаго (113:101) имаше конфликт со тренерот Квин Снајдер.

Инцидентот се случи на две минути пред крајот на натпреварот кога Атланта водеше со 113:96. Во наплив на бес, Богдановиќ фрли шише кон Снајдер, а потоа стана од клупата и му се развика во лице.

Засега не е позната причината за ваквата реакција на Богдановиќ. Сепак, по натпреварот на прес-конференцијата двајцата потврдија дека нивниот однос е фантастичен и дека она што се случило е нормална работа во спортот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот