ВИДЕО | Aрсенал без проблеми до победа против Вулверхемптон

Фото: arsenal.com

Eкипата на Арсенал славеше победа на гости кај Вулверхемптон со 2:0 во рамките од 34. коло во англиската Премиер лига и сега се врати на првото место на табелата.

Стрелец за првиот гол на Арсенал беше Тросар во завршницата од првиот дел, додека некаде пред крајот на средбата триумфот го потврди Мартин Одегард.

Арсенал со овој бод е прв на табелата со 74 бодови, но Манчестер Сити на второто место има натпревар помалку од „топчитте“.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот