Велешанка пронашла дрога кај нејзиниот малолетен син, пa го пријавила во полиција

Илустративна фотографија/Архива на Слободен печат

Четириесет и осумгодишна велешанка го одвела својот малолетен син во полициската станица во Велес, бидејќи кај него пронашла дрога.

На полицијата предала бела грутчеста материја и две пакувања со марихуана.

Од СВР Велес информираат дека се преземаат мерки за расчистување на истиот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ