Укината забраната за тешки товарни возила преку Стража

Снег на Стража / Фото: Слободен печат

Во 10:30 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила преку планинскиот превој Стража, информираат од ЈП Македонијапат.

Забраната беше воведена утрово од 8:30 часот на патниот правец Гостивар-Кичево преку Стража.

Забрана за тешки товарни возила на Стража

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот