Tag : русе арсов

Вести Култура

Арсов: МКЦ започна со музичка програма во соработка со Кино Шишка од Љубљана

Слободен печат
Младинскиот културен центар почнува со музичка програма во соработка со Кино Шишка од Љубљана. Концертите ќе се реализираат онлајн, а истите може да ги проследите...
Вести Култура Утрински Брифинг

Русе Арсов пред доделувањето на Оскарите: Дојдоа и нашите пет минути да се радуваме на културата

Слободен печат
Во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ во рубриката „Општествена сцена“ со новинарката Александра Бубевска говореше Русе Арсов, директор на Младинскиот културен центар (МКЦ), кој кажа...