Tag : илија несторовски

Спорт Фудбал

Време ли е и Трајковски да направи трансфер во Серија А?

Слободен печат
Серија А е секако една од топ 5 европските лиги како сон за сите кои сакаат уште повеќе да се развиваат како фудбалери. Елмас ја...
Спорт Фудбал

Предоцна или не: Фенер во игра за Несторовски!? (ФОТО)

Слободен печат
Според најавите веќе е познато дека Удинезе ќе биде новиот предизвик од наредната сезона за македонскиот репрезентативец Несторовски. За неговиот потпис како што пренесуваат турските...
Спорт Фудбал

Несторовски се врати во Серија А, три години во Удинезе

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски се враќа во Серија А по две години минати во втората италијанска лига. Несторовски во следните три години ќе го носи...
Спорт Фудбал

Несторовски две години во Удинезе

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски, се враќа во Серија А. Досегашниот фудбалер на Палермо, потпиша двегодишен договор со екипата на Удинезе. Според „Спортиталија“ официјалната промоција на...
Спорт Фудбал

Ристовски ќе игра, Елмас неизвесен за мечот со Австрија

Слободен печат
Дуелот ќе се игра утре (понеделник, 10 јуни) од 20.45, немавме среќа против Полска, но Австрија е шансата за момците на Ангеловски да се вратат...
Спорт Фудбал

Новиот калчолигаш го „мерка“ Несторовски

Слободен печат
Илија Несторовски моментно се подготвува со македонската репрезентација за новите настапи во квалификациите за ЕП 2020 во Скопје против Полска и Австрија. Несторовски со Палермо...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

Пресврт во Италија, Несторовски и Трајковски остануваат во Серија Б

Слободен печат
Илија Несторовски и Александар Трајковски доколку останат во Палермо и наредната година, повторно ќе настапуваат во  Серија Б. Италијанската фудбалска федерација пред две недели, административно...
Спорт Фудбал

Црвена звезда повторно во обид да го ангажира Несторовски

Слободен печат
По исфрлањето на Палермо во третата лига во Италија, македонскиот репрезентативец е еден од најбараните фудбалери на тимот од Сицилија. По неколку италијански прволигаши кои...
Спорт Фудбал

И Трајковски во Серија А, алтернатива за Иличиќ

Зоран Спасоски
После казната која ја доби Палермо од италијанската федерација, тоа воедно значеше и повторно активирање на понудите од калчолигашите за нашите двајца интернационалци Трајковски и...
Спорт Фудбал

Разочараниот Несторовски бара правда за Палермо

Слободен печат
Срѓан Ивановиќ Екипата на Палермо за која настапуваат македонските репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски, поради финансиски малверзации е преселна во Серија Ц, трета по...