23.8 C
Скопје

Tag : две милијарди долари

Вести Свет

Гејтс ќе инвестира две милијарди долари за спречување на климатските промени

Слободен печат
Основачот на „Мајкрософт”, Бил Гејтс во следните пет години сака да инвестира вкупно две милијарди долари во проекти и старт-ап компании за спречување на климатските...