Османи на министерски состанок на Глобалната коалиција за борба против ИСИС во Саудиска Арабија

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија Бујар Османи денеска ќе учествува на министерскиот состанок на Глобалната коалиција против ДАЕШ/ИСИС во Ријад, Саудиска Арабија. Како што информира МНР, министерскиот состанок е во организација на државниот секретар на САД Антони Блинкен и министерот за надворешни работи на Саудиска Арабија Фаисал бин Фархан Ал-Сауд. – Министрите …

Османи на министерски состанок на Глобалната коалиција за борба против ИСИС во Саудиска Арабија Read More »