24 C
Скопје

Tag : бројки

Вести Македонија

Денеска се регистрирани 947 нови случаи на коронавирус

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.450 тестирања, а регистрирани се 947 нови случаи...
Вести Македонија

Денеска се регистрирани 872 нови случаи на коронавирус

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.394 тестирања, а регистрирани се 872 нови случаи...
Вести Македонија Слајдер

721 нови случаи на коронавирус, 9 лица починаа

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.323 тестирања, а регистрирани се 721 нови случаи...
Вести Македонија

Изостана денешната ковид- статистика

Слободен печат
Министерството за здравство денеска ги изостави дневните бројки на заболени и починати лица од ковид-19. Јавноста остана во исчекување на податоците кои ги изнесува секојдневно...
Вести Регион

Ковид-19 во Хрватска низ бројки: Рекордни 748 инфицирани во еден ден, вкупно 3.210 активни случаи во моментот

Слободен печат
Рекордни 748 новозаразени од ковид-19 и четири смртни случаи се регистрирани во Хрватска во последните 24 часа. Во моментов во земјата има 3.210 активни случаи...
Вести Свет Слајдер

Ковид биланс во светот денеска: Рекорден дневен број на заразени во Словенија, карантинот останува во Украина

Слободен печат
Според последните податоци, досега во светот се регистрирани 33.951.767 милиони лица со ковид-19. Како резултат на коронавирусот досега починаа 1.014.644 милион пациенти, а оздравеа 25.217.358...
Вести Свет Слајдер

Ковид-19 во светот низ бројки: Над 32 милиона заразени лица, преку 23 милиони оздравени и повеќе од 983.000 починати

Слободен печат
Над 32 милиона заразени лица, преку 23 милиони оздравени и повеќе од 983.000 починати се најновите податоци за ковид-19 на светско ниво. – Во Грција...
Забава Магазин Магазин слајдер

Последните три цифри од вашиот телефонски број откриваат што ви недостасува во животот!

Слободен Печат
Интересна претпоставка насмеа многу луѓе на социјалните мрежи, а многумина велат дека е дури и точна. Имено, сè што треба да направите е да ги...
Вести Свет Слајдер

Ковид-19 во светот низ бројки: Заболени над 31 милион лица, 22 милиона оздравени и речиси милион починати

Слободен печат
Бројот на заболени лица со Ковид-19 во светот, според интернет-страницата „Ворлдометер“ (Worldometer), надмина 31 милион. Најпогодени од пандемијата се САД каде има речиси седум милиони...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Бројот на случаи во Турција надмина 300 илјади, лекарите се сомневаат во официјалните бројки

Маријана Митровска
Вкупниот број на заразени со новиот коронавирус во Турција надмина 300 илјади, соопшти денеска Министерството за здравство на земјата, додека властите се обидуваат да го...