Tag : блокиран извештај

Вести Свет

САД: Блокиран извештај на Советот за безбедност за конфликтот меѓу Хезболах и Израел

Слободен печат
САД го  блокираа Советот за безбедност на ОН да издаде заедничко соопштение за неодамнешната размена на прекуграничен оган меѓу израелските сили и милитантната група Хезболах...