Срѓан Захариевски е новиот тренер на Воска Спорт

фото: F.C Voska Sport

По заминувањето на досегашниот стратег Миљан Радовиќ, денеска фудбалскиот клуб Воска Спорт објави дека нов тренер на екипата е Срѓан Захариевски.

Поранешниот македонски репрезентативец беше официјално промовиран пред јавноста од претседателот на клубот, Нефи Усеини.

Асистент на Захариевски ќе биде Сеит Крека кој до сега работеше со младинските групи, а сега ќе биде дел од првиот тим.

Захариевски претходно соработуваше со Струга, Пелистер и Металург.

Дебито на клупата ќе го има на 25 февруари против Силекс во рамките од 20 коло во Првата македонска лига.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот