Сообраќајната полиција казни 154 возачи во Скопје

Сообрќајна полиција / Фото: ,,Слободен печат'' / Драган Митрески

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден санкционира 154 возачи во Скопје.

Како што информираат од МВР, 19 возеле без возачка дозвола, шест мерки биле изречени за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, 11 користеле мобилен телефон при возење, деветмина не користеле сигурносен појас, а исто така девет возачи поминале на црвено светло…

МВР апелира да се почитуваат сообраќајните правила и прописи се со цел да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 100 ДЕНАРИ

Видео на денот