Селекторот на Србија го објави поширокиот список на кошаркари за Олимписките игри

Фото: EPA-EFE/MARTIN DIVISEK

По информација која ја објави српски „Информер“ дека Никола Јокиќ донел одлука да игра на Олимписките игри во Париз селекторот Светислав Пешиќ го објави поширокиот список на кошаркари.

На списокот од 16 кошаркари на Србија се наоѓа и Јокиќ, меѓутоа засега ниту тој, ниту некој од кошаркарската репрезентација не потврдил дека сигурно ќе биде со тимот во Париз.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот