Прв ривал на Ѓоковиќ во Женева е Германецот Јаник Ханфман

Новак Ѓоковиќ/фото: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Објавено кога најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе го игра својот прв меч на турнирот во Женева.

Организаторите на АТП турнирот во Швајцарија ги објавија термините за одигрување на мечевите за среда, кога и српскиот ас ќе го има својот прв настап.

Ривал на Ѓоковиќ ќе биде Јаник Ханфман од Германија, моментално 85 играч на АТП листата.

Двајцата ќе излезат во вечерен термин, не пред 18.00 часот, бидејќи нивниот дуел е четврти по ред.

В среда програмата на истиот терен ќе ја отворат Себастијан Баез и Роберто Карбељас Баена (11.00 часот), потоа се сретнуваат Тејлор Фриц и Алекс Микелсен, а потоа Себастијан Офнер и Каспер Руд.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот