Приведен крадец баран со потерница

Лице со лисици на рацете / фото: Слободен печат, архива

Вчера во 17.10 часот на улицата „Цветан Димов” во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го уапсиле Б.М.(55) од Скопје. Тој бил баран со потерница од Основен суд Скопје 1 за издржување затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба”. Уапсениот е спроведен во Казнено – поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Видео на денот