Прегазен струмичанец во Скопје, со тешки повреди пренесен во болница

стоп полициска лента / Фото: ,,Слободен печат'' / Драган Митрески

Четириесет и седумгодишен струмичанец е тешко повреден откако бил прегазен на улица „Димитрија Чуповски“ во Скопје.

Несреќата се случила вчера во 14 часот а четириесет и седумгодишниот И.С. бил удрен од четириесетгодишниот Ј.А. од с.Лозово, велешко.

На местото на несреќата извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот