Познатиот доктор Мозли осмислил диета и гарантира дека за 3 НЕДЕЛИ ќе изгубите 10 КИЛОГРАМИ

Британскиот доктор Мајкл Мозли, автор на бројни книги за исхрана, осмислил посебна диета која дава многу ефикасни резултати и тоа веќе за три недели.

Тој тврди дека нема да чувствувате глад, а дека ќе ослабете 5-10 килограми.

Својот режим го нарекол Брзо-800, а стана планетарен хит, пред сè благодарение на делотворноста, но и на фактот дека лесно се спроведува и дека е многу поволна.

Како што и самото име кажува, оваа диета се базира на внесување на 800 калории на ден, но многу е важно какви продукти ќе внесувате во својот организам.

„Придржувајте се до планот и за три недели ќе забележите драстична разлика. Освен калориското ограничување, треба да се придржувате до уште неколку едноставни правила. Видот на намирниците што ги бирате е исклучително важно“, објаснил Мозли.

Прочитајте и...  Накова демантира дека има коронавирус и дека била уаспена поради непочитување на мерките! (ФОТО)

Првата работа на која треба да обртнете внимание е внесот на течности – потребно е да го зголемите, пред сè бидејќи доволниот внес помага чувството на ситост подолго да се задржи.

Добрите масти се пријател на диетата, па бирајте маслиново масло, јаткасти плодови, масна риба и млечни производи, но во умерени количини.

Доктор Мозли исто така препорачува своите 800 калории да ги внесете во осум часа во текот на денот, поточно да практикувате методот на „повремен пост“.

Пример за мени

Појадок: Две варени јајца со грилувани печурки и салата од млад спанаќ

Ручек: Зачинет грав со тост од интегрално брашно

Вечера: Грилувано пилешко

Прочитај повеќе

Јована Јоксимовиќ се повлекува од тв-екраните… (ФОТО)

Васко Спасоски

Ефтин и безбеден лек против шеќерната болест е новото оружје против коронавирусот? (ФОТО)

Васко Спасоски

Нова војна помеѓу Џорџ Клуни и Бред Пит: Се скарале поради колешка, причината е бизарна! (ФОТО)

Васко Спасоски

Направете сами: Цветни миризби во Вашиот дом

Слободен печат

Раперот Раста може да лежи во затвор од 3 до 12 години поради оваа фотографија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Патики, платформи, потпетици… Како обувките го менуваат изгледот на вашиот ЗАДНИК?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Како во старите добри времиња: Анџелина Џоли, Бред Пит и децата во шопинг! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да се организирате за на патување? Список на предмети што ви требаат за на одмор

Слободен Печат

Ви испраќа топли поздрави: Лила Филиповска е првата наша јавна личност која замина на море! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Избегнете труење: Кое месо колку време може да стои во фрижидер и замрзнувач?

Слободен печат

Накова демантира дека има коронавирус и дека била уаспена поради непочитување на мерките! (ФОТО)

Васко Спасоски

Поранешниот готвач на принцезата Дајана откри кое ѝ било омилено јадње

Слободен печат