Органско ’ржано интегрално брашно се повлекува од хрватските продавници

Фото: Unsplash

Државниот инспекторат на Република Хрватска ги известува потрошувачите за отповикување на производот ’ржано брашно интегрално – органско 1.000 г Нутриголд, ЛОТ: РO-MИВ24, најдобро се користи до 30.08.2024 година поради зголемена содржина на микотоксин – охратоксин А во производот, објави Пословни дневник.

Деталите за повлекувањето се достапни на веб-страницата на продавницата.

„Ги замолуваме сите клиенти кои треба да направат рефундација да го вратат производот во најблиската експозитура на Творница здрава храна за да можат да добијат рефундирање“, стои во соопштението на трговецот кој го продаде спорниот производ.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот