Модел на „Плејбој“ пронајдена мртва на 45 години, полицијата започна итна истрага

Фото: Принтскрин / Инстаграм

Моделот на „Плејбој“ и „Максим“, Масуими Макс е пронајдена мртва во својот дом во Лас Вегас. Таа имаше само 45 години, пишува „ТМЗ“.

На местото на настанот се појавила брза помош веднаш штом полицијата добила повик поврзан со трагичниот настан. Нема сомнеж дека се работи за насилна смрт, но истрагата секако е брзо започната. Причината за нејзината смрт сè уште не е позната, повеќе детали ќе бидат објавени во догледно време.

Фото: Принтскрин / Инстаграм

Бројни пријатели, колеги и членови на семејството се збогуваат со неа на социјалните мрежи споделувајќи нејзини снимки и фотографии.

Фото: Принскрин / Инстаграм

Инаку, Масуими ја започна својата кариера во 2000 година и брзо се прослави. Како актерка, таа се појави во филм заедно со Семјуел Л. Џексон, Ајс Кјуб, Егзибит, исто така имаше улога во „Американски херој од зеленчук“ и „Битката на гигантите“.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот