Млада Месечина на 13 декември: Четири знаци кои ќе имаат среќа во љубовта

Фото: Pexels/ Alexandro David

Последната Млада Месечина во 2023 година може да го промени животот на неколку хороскопски знаци засекогаш, бидејќи се случува со конјункцијата со Марс. Тоа значи дека кармичките задачи на иднината ќе бидат решени во средината на декември, па врзете ги појасите.

Кармата не спие. Кога се чини дека ништо ново нема да дојде во вашиот живот, планетите сигурно ќе ви испратат апсолутно неверојатни настани. Токму тоа не очекува на 13 декември на Младата Месечина во Стрелец, што ќе се случи со спојувањето на Сонцето, Месечината и Марс.

Важно е дека Марс е предавател на енергијата на јазолот на иднината во Овен, создавајќи активна и огнена атмосфера на брзи, ненадејни настани во животот. Освен тоа, Марс ги симболизира мажите, па може да се појави нов партнер во животот на многу жени – Младата Месечина секогаш носи почеток на нов циклус во животот.

Ова се четирите хороскопски знаци кои најмногу ќе го почувствуваат влијанието на Младата Месечина и ќе имаат среќа во љубовта:

Близнаци

Младата Mесечина се случува во вашиот сектор за врски, што значи дека одеднаш би можеле да имате нов партнер. Згора на тоа, ситуацијата може да се случи за време на патување или ќе го запознаете преку социјалните мрежи или страниците за запознавање.

Бидете сигурни дека оваа личност е вашиот кармички партнер, бидејќи Марс го контролира јазолот на идната карма, а во 2024 година вашата унија може да стане официјална.

Лав

Младата Mесечина се појавува во вашиот љубовен сектор, што значи дека можете да запознаете нова личност на нивна иницијатива. Патем, тоа може да биде странец, учител, адвокат или личност со некоја сериозна титула – Марс владее со секторот за успех во вашата карта.

Бидете сигурни дека романсата брзо ќе се развие, бидејќи Младата Месечина на 13 декември е во променливиот знак на Стрелец – ќе мора брзо да се прилагодите на околностите и предлозите на партнерот.

Стрелец

Ова е вашата Млада Месечина и вашите правила. Ќе бидете толку привлечни што Универзумот сигурно ќе ви испрати блескава и ненадејна љубов. На 13 декември Месечината, Сонцето и Марс ќе се приклучат во вашиот знак, додека јазолот на иднината ќе биде во љубовниот сектор.

Многу е веројатно дека можете да доживеете сериозен интензитет на страст, бидејќи Месечината во вашата карта владее со секторот на сексуалноста – подгответе се за бурен и сладок период.

Вага

На Младата Месечина ќе има врска помеѓу владетелот на секторот на партнерот во патничкиот сектор – љубовта можете да ја сретнете за време на службено патување, тренинг или со помош на роднините.

Бидете отворени, бидејќи вашите врски имаат големо внимание од Универзумот во текот на декември. Марс ќе внесе интересни луѓе во вашиот живот до крајот на 2023 година, но најзначајниот настан очекувајте го кон средината на месецот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ