Кумановка пријавена за исчезната

Полициски службеник / Фото: Архива

Триесет и седумгодишна кумановка вчеравечер била пријавена за исчезната од страна на нејзиниот сопруг.

– На 07.12.2023 во 21.45 часот во СВР Куманово, Н.Ц. (42) од Куманово пријавил дека од домот се оддалечила неговата сопруга Ј.Ц. (37), информираат од Секторот за внатрешни работи.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и дека во моментов се постапува локално.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот