Колку коњи гледате на сликата: Дали сте перфекционисти или опуштени во животот?

Фото: Скриншот/Крстарица

Овој тест на личноста открива длабоко скриени аспекти на вашата личност, кои ќе излезат на виделина во зависност од тоа како ја толкувате оваа фотографија, пишува „Сенса“.

Само погледнете ја сликата и избројте колку коњи гледате.

Еден коњ – Вие сте некој кој ја гледа големата слика

Ги гледате работите како целина и имате многу широка визија. Понекогаш избрзувате во донесувањето одлуки и не се предавате во бескрајно размислување. Овие квалитети ве прават одлични во управувањето затоа што можете да ги пресметате резултатите пред кој било друг. Можете да ја нацртате последната слика во вашата глава дури и пред некој да земе молив.

И покрај тоа што ги поседувате сите овие неверојатни квалитети, сепак не се ставате себеси на прво место; затоа не престанувајте да работите на себе. Не дозволувајте мрзеливоста да завладее само затоа што ви е лесно да го видите крајниот резултат – сепак треба да вложите малку труд и да работите на целите.

Помеѓу 5 и 10 – Имате навестувања на перфекционизам во себе

Вие сте личност која не ги сфаќа работите лесно и сака да им придава важност на работите кои се вредни. Вашиот начин на донесување одлуки е доста рационален и разумен.

И покрај тоа што сте разумна личност, работите прилично непланирано и интуитивно. Но, тоа не ве спречува да ги постигнете вашите цели.

Секогаш сте во движење. Никогаш не мирувате. Претерувате со нештата без да го сфатите тоа. Вие сте некој кој не запира, па знаете да ги прифатите неуспесите.

11 коњи или повеќе – Перфекционист!

Забележувате работи што другите не ги забележуваат. Многу сте одговорни и затоа не пропуштате ниту најмали работи. Ова е и причината зошто луѓето сакаат да работат со вас. Знаат дека нема да ги изневерите.

Но, и перфекционизмот има свои недостатоци. Често се наоѓате во ситуации кога не сте сигурни дали треба да продолжите со нешто. Верувате дека сè може да се подобри, па не знаете каде и кога да застанете. Никогаш не сте навистина задоволни со крајните резултати. „Можеше да биде подобро“ е нешто што често го изговарате.

Треба да вклучите некои вежби за смирување на умот како јога во вашиот живот бидејќи премногу размислувате. Обидете се да се опкружите со луѓе кои можат да ви кажат кога и каде да повлечете линија.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот