Казнети 164 возачи во Скопје, најмногу за брзо возење

Сообрќајна полиција / Фото: ,,Слободен печат'' / Драган Митрески

Полцијата вчера во главниот град санкционирала 164 возачи, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 66 санкции, 14 мерки за возење без возачка дозвола, 34 санкции за возење под дејство на алкохол…

Од МВР соопштија дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот