ФОТО+ВИДЕО | Мареј скрши рекет, па го победи Шаповалов во Дубаи

Фото: EPA-EFE/ALI HAIDER

Некогаш најдобриот тенисер во светот Енди Мареј по голема борба се пласираше во второто коло на турнирот во Дубаи и тоа по голема борба против Денис Шаповалов од Канада.

Мареј во првото коло славеше победа со 2:1 во сетови (4:6, 7:6 и 6:3). Имаше моменти и кога беше фрустриран од случувањата на мечот, па така во една ситуација Британецот и го скрши рекетот.

Противник на Мареј во следното коло ќе биде подобриот од мечот помеѓу Гаел Монфис и Игор Амбер.

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот