ФОТО | Селена Гомез откри дека има нов дечко: Тој е моето апсолутно сѐ

Фото: EPA-EFE/SARAH YENESEL

Познатата пејачка и актерка Селена Гомез (31) очигледно има нов дечко. Како што пренесуваат странските медиуми таа деновиве ја потврди врската со музичкиот продуцент Бени Бланко.

Селена ја заинтригира јавноста откако сподели фотографија на Инстаграм, на која таа ја потпира главата на рамото на брадест маж – Бени Бланко (35), кој носи дијамантски алки и ексцентрична кошула со зебри.

Фото: Принтскрин / Инстаграм

Но, Селена дополнително писмено ја потврди романсата со коментарите на Инстаграм од опцијата Поп фракции, во која нејзините обожаватели шпекулираа дека тие двајца се заедно.

Фото: EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN

Скриншотите направени од обожавателит покажуваат дека Селена на Инстаграм ја брани наводната романса со Бланко – иако некои фанови беа загрижени дека нејзиниот профил бил хакиран поради необичната активност.

„Тој е моето апсолутно сè во моето срце…Тој беше најдоброто нешто што ми се случило. Крај“, напиша таа како одговор на коментарите.

Пејачката откри и дека тие се забавуваат шест месеци и дека Бени се однесува со неа подобро од кој било друг.

Неодамна Селена соработуваше со Бени на нејзиниот последен хит „Single Soon“. Во јули тој беше присутен и на нејзината забава за 31. роденденска.

Инаку, Бени работеше со речиси секоја позната поп-ѕвезда во последната деценија – вклучувајќи го и Џастин Бибер, поранечниот дечко на Селена за песната „Lonely“ во 2020 година.

Конкуренти ѝ се само Роналдо и Меси: Селена Гомез е прва жена со 400 милиони следбеници на Инстаграм

„Поддржуваш терористи“: Селена Гомез најави помош за Палестинците

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот