ФОТО: Прво селфи на Боки 13 oткако е на слобода

фото: Фејсбук/Боки Јовановски

Прво и најважно здравје, па потоа се ќе си дојде на свое. Со овие зборови вечерва на Фејсбук се огласи Бојан Јовановски, или попознат како Боки 13 кој од неодамна е пуштен од затвор, откако повеќе клиники и лекарски козилиуми потврдија дека тој се соочува со сериозен здравстен ризик.

– Прво селфи на слобода по повеќе од 4 години! Господ напомош, прво и најважно здравје, па потоа се ќе си дојде на свое место! Благодарам на сите добронамерни луѓе за поддршката и убавите зборови во текот на целиот изминат пеколен период – напиша Боки на својот Фејсбук профил.

 

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот