ФОТО | „Нашиот Велигден“: Северина ги помина празничните мигови со синот Александар

Фото: Инстаграм/Северина

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ (51) во саботата направи спектакуларен концерт во Скопје, кој го опиша како „вистинска магија“.

Сосема заслужено, по концертот пејачката отпатувала на прекрасната Истра, каде ги поминала празничните мигови со семејството и блиските пријатели.

Таа објави неколку фотографии на својот инстаграм-профил, според кои може да се заклучи дека таа го прославила Велигден со синот Александар, мајка ѝ Ана и пријателот Борис Ружиќ.

„Нашиот Велигден“, напиша таа во описот на фотографиите.

Фото: Инстаграм/Северина
Фото: Инстаграм/Северина
Фото: Инстаграм/Северина
Фото: Инстаграм/Северина

ФОТОГАЛЕРИЈА | Северина направи музички земјотрес во Скопје и ни порача да ја чуваме Македонија!

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот