ФОТО | Грилиш и Родри пијани до раните утрински часови ја славеле титулата на Манчестер Сити

Фото: Screenshot

Манчестер Сити со вчерашната победа против Вест Хем ја заврши четвртата титула во низа шампион на Англија, а по овој успех некои од фудбалерите на овој тим славеле и до раните утрински часови.

Фудбалерот од средниот Џек Грилиш веќе е добро познат како некој кој сака добро да се забавува и ужива во алкохолот, но сега бил во друтшво на Родри.

Медиумите во Англија пренесуваат дека двајцата заедно со Кевин Де Брујн прилично се опуштиле до раните утрински часови. Инаку, Де Брујн важи за фудбалер кој не често во центарот на вакви скандали.

Фудбалерите се забавувале во грчкиот ресторан Феникс, каде што претходно присуствувал и останатиот дел од тимот заедно со тренерот Пеп Гвардиола.

ВИДЕО: Манчестер сити испиша историја, четврта последователна титула во Премиер лигата

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот