ВИДЕО: Манчестер сити испиша историја, четврта последователна титула во Премиер лигата

Фудбалерите на Манчестер сити го победија Вест хем со резултат 3:2 во последното коло од Премиер лигата. Стрелци за „граѓаните“ беа Фил Фоден во втората и 18 минута и Родри во 59. Стрелци за „чеканите“ во 42 минута беше Мохамед Кудус. Со оваа победа играчите на Пеп Гвардиола освоија нова титула во Премиер лигата и … Продолжи со читање ВИДЕО: Манчестер сити испиша историја, четврта последователна титула во Премиер лигата